• Webové stránky jsou ve výstavbě. Omluvte prosím případné drobné nedostatky. Děkujeme.

• ARCHIV akcí, soutěží a fotogalerií předešlých ročníků najdete na adrese slovacka.cz/archiv

Školní kolo

Školní přebor ve skoku vysokém

13. 3. 2018

Starší žactvoV úterý 13. 3. 2018 se konal školní přebor starších kategorií ve skoku vysokém. Celkem se ho zúčastnilo 30 chlapců a 19 dívek. Po dramatickém finále v obou kategoriích si titul „PŘEBORNÍKA ŠKOLY“ vyskákali za 168cm Vít Hlavenka (8. A) a výkonem 145cm Monika Matulová (9. A).
Mladší žactvoO den později se v obou tělocvičnách sešly mladší kategorie. Chlapců se sešlo 27 a dívek 21. Ve výborné atmosféře zvítězili David Novotný (7. A) za 143cm a Petra Skalníková (7. A) výkonem 140cm.Gratulujeme medailistům, majitelům nových osobních výkonů a děkujeme za účast!

Školní přebor 2. stupně v plavání

V pondělí 18. 12. 2017 se konal na bazénu každoroční přebor v plavání, kterého se tentokrát zúčastnilo celkem 47 závodníků.

MLADŠÍ DÍVKY

Závod mladších kategorií byl rozdělen na rozplavby a finále, takže každý závodník plaval 2x 25m.

Ve finále zvítězila pěkným časem Petra Skalníková (7. A) před Emou Helešicovou (7. A) a Anetou Slámovou (6. A)

MLADŠÍ CHLAPCI

Nejpočetnější kategorie přinesla jak kvalitní výkony, tak zajímavý souboj ve finále. Z titulu se nakonec radoval Filip Jandásek (7. A) před Erikem Mendlem (7. A) a Tobiasem Šálkem (6. A).

STARŠÍ DÍVKY

Sedm dívek se přišlo „porvat“ o titul přeborníka školy na trati 50m. Holky dosáhly velmi kvalitních časů a pro zlato si připlavala Klára Vaculíková (9. A) před Soňou Chlubnovou (8. B) a Lenkou Halydyovou (8. A).

STARŠÍ CHLAPCI

Závod chlapců neměl favorita, a tak se čekalo, kdo nejlépe vyladil formu na trati 50m. Nejlepší den měl nakonec Šimon Vydra (9. A), který svým finišem uplaval jak Víťovi Hlavenkovi (8. A), tak Martinu Haladymu (9. A).

GRATULUJEM K ÚSPĚCHŮM A OSOBNÍM REKORDŮM!

Tělocvikáři

Školní kolo ve šplhu 2. stupně

V úterý 14. 11. 2017 se v našich obou tělocvičnách konal školní přebor ve šplhu.

Ve velké tělocvičně závodili chlapci a v malé tělocvičně dívky. Jsme rádi, že poměřit své šplhací schopnosti přišli i žáci z nesportovních tříd a tím zvedli jak úroveň závodu, tak konkurenci.

Velmi kvalitní kategorie, kde mohl divák vidět mnoho vynikajících výkonů. Zvítězila obhájkyně titulu, Ema Helešicová (7. A). Na stupně vítězů ji doprovodily Magdalena Menšíková (7. A) a Barbora Němcová (7. A).

Kategorii chlapců ovládl David Vu (7. C) následovaný Dominikem Bařinou (6. A) a Kryštofem Hasíkem (7. A)

Darina Tesařová (8. A) prokázala svou všestrannost a zvítězila, po skoku vysokém, i ve šplhu. Vedle ní se postavily Monika Matulová (9. A) a Michaela Poulová (8. A).

Každoročně nejvyrovnanější kategorie starších borců přinesla souboj „o setiny“, ze kterého vítězně vyšel Vít Hlavenka (8. A), následovaný Richardem Struškou (8. A) a Tomášem Jordánkem (8. A).

GRATULUJEME K ÚSPĚCHŮM A PŘEDVEDENÝM VÝKONŮM

Tělocvikáři

Školní přebor 2. stupně v přespolním běhu

43 chlapců a 36 dívek z 2. stupně poměřilo síly v přespolním běhu u „Kojenecké vody“ v Kančí oboře.

Krásné odpolední počasí, perfektně připravená trať v lese, fandící rodiče i žáci. Tak vypadalo sportovní pondělí 18. 9. 2017.

Na trať v délce 1 km se nejdříve vydaly mladší dívky, kde ve velmi svižném tempu zvítězila Ema Helešicová (7.A) před Arletou Sadílkovou (6.A) a Viktorií Černou (6.A).

Starší dívky se musely popasovat s tratí 1,6 km a nejlépe se dařilo Lence Haladyové (9.A), která zvítězila s náskokem před Michaelou Rutarovou (8.A) a Valentinou Lakosilovou (8.C).

Stejnou trať 1.6km absolvovali i mladší kluci, kde stupně vítězů obsadili chlapci ze 7.A. Vyhrál Aleš Procházka, stříbro bral Dominik Venos a bronz Kryštof Hasík.

Jako vrchol běžeckého odpoledne byl závod starších chlapců na trati 2, 8km. Po klidném úvodu se začalo tempo stupňovat a nejlépe si na okruzích v lese vedl Zdeněk Ambrož (9.A). Za ním doběhli Lukáš Mackových (9.C) a Michal Zrůna (8.A).

Všem přeborníkům a medailistům GRATULUJEME a ostatním DĚKUJEME za účast a předvedené výkony!